Ładowanie mapy ...

Historyczny Zakrzewski Młyn w Bażantarni

Elbląg,
890 000 PLN Na sprzedaż
2) Domy
  • 578,5 m²
  • 1,538 PLN za m²
Łukasz Jarkowski
Łukasz Jarkowski
Skontaktuj się z agentem

Opis

Dziś do zaoferowania posiadamy wyjątkową nieruchomość jaką jest Zakrzewski Młyn położony na skraju Wysoczyzny Elbląskiej. Historia powstania tego obiektu sięga XIII wieku. Wykopaliska prowadzone w latach 1884 – 1885 potwierdziły fakt, iż w obrębie budynku istniała osada oraz prowadzone były tu walki pomiędzy Prusami a elblążanami w okolicach 1273 roku. Obecny budynek pochodzi z przełomu lat 1886 – 1891. Jeszcze przed drugą Wojną Światową młyn należał do majątku ziemskiego Groß Wesseln i nazywał się „Wesseln Mühle”. Oczywiście obiekt posiada wiele innych akcentów historyczny, a my wymieniliśmy tylko kilka najważniejszych.

Obecnie budynek posiada trzy kondygnacje. Cześć parterowa składa się z czterech pomieszczeni o łącznej powierzchni 185,5 m2.

Piętro pierwsze to dwa duże pomieszczenia o łącznej powierzchni 197,5 m2.

Piętro drugie, które możemy zobaczyć na nagraniu, ukazuje nam jedną, otwartą przestrzeń o powierzchni 195,5 m2.

Obiekt został częściowo odrestaurowany. Wymieniono i naprawiono wszystkie stropy oraz pokrycie dachu.

Warto również przyjrzeć się okolicy, która otacza ten historyczny budynek. Działka o powierzchni 8829 m2 położona w wąwozie, w otulinie lasu, przez który przepływa rzeka Kumiela z malowniczym wodospadem oraz stawem. To wszystko tworzy niesamowitą aurę wokół Zakrzewskiego Młyna, o każdej porze roku. Powyższy opis zdradza tylko część fascynujących informacji związanych z historią oraz teraźniejszością. Dla zainteresowanych do wglądy wszystkie rzuty (poziome, pionowe, konstrukcji stropu), informacje o zakresie wykonanych prac, przepisy szczegółowe karty trenu, wypisy oraz wyrysy z rejestru gruntów.

Przedmiotowa oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Opis oferty sporządzony został przez pośrednika na podstawie oględzin oraz informacji pochodzących od właściciela, może podlegać aktualizacji i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 i następnych Kodeksu Cywilnego.

Udogodnienia

Brak udogodnień